Çarşamba , Eylül 18 2019
Home / Türkiye / Donarak Şehit Olan 2 Askerimiz İçin Süleyman Soylu’dan Açıklama

Donarak Şehit Olan 2 Askerimiz İçin Süleyman Soylu’dan Açıklama

Geçtiğimiz gün 2 Askerimizin Tunceli’de Şehit olmasıyla ilgili olarak içişleri bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu.

Tunceli’de operasyon sırasıdna donarak şehit olan 2 askerimiz ile ilgili olarak içişleri bakanı Süleyman Soylu “PKK’ya vurduğumuz ağır darbeler neticesinde, yurt dışından terörist takviyesi kararı aldığı bilgisi alındı. Jandarmamız bu girişimi akamete uğratmak için 21 timle operasyona başladı. Şehitlerimiz de bu timde bulunuyordu. 2 bin 300 rakımda, kara yolu ulaşımı olmayan zorlu, kış şartlarına sahip bir bölgedir. Hava şartları aniden ağırlaştı. Onları oraya bırakan helikopter pilotu defalarca denemesine rağmen oraya inemedi. Tabur komutanı başta olmak üzere arkadaşlarımız oraya intikal etmeye çalıştı” açıklamasını yaptı.

Bakan Soylu olayla ilgili olarak ayrıca “Bu olayla ilgili sorumluluğumuzu hissediyoruz. Müfettişlerimizi görevlendirdik. Gerekli işlemleri yapacaklar” diye Bakan Soylu, “Terörle mücadele operasyonu faaliyeti esnasında gencecik iki kahramanımız hipotermi sebebiyle şehit olması, hem bizlerde toplumun her kesiminde vatandaşımızda derin üzüntü yarattı” dedi. Soylu, ” Şehitlerimizin üzerindeki ekipman, dünya standartlar çerçevesindedir. Ağır kış şartları için özel üretilmiş ekipmanlardır. Ne teçhizat eksiğimi ne hazırlıksız gitmemiz söz konusudur” ifadelerini kullandı.

Check Also

Elezığ’da Akılalmaz Cinayet Doç. Dr. Mustafa Girgin Öldürüldü

Doç. Dr. Mustafa Girgin. bir öğrenci evinde öldürüldü